Çıkmayan Lekelerde Diş Macunu, Temizlik Yaparken Diş Macunu Ne İşimize Yarar?

0
6703

Temizlik Yaparken Diş Macunu

Diş macunu sadece dişimizi temizlemiyormuş. Nerde bir çıkmayan leke var alın hemen elinize bulaşık süngeri ve diş macunu çıkarın çıkmaz dediğiniz lekeleri. Hazır bayram temizliği de yapıyorken bu bilgiler çok işinize yarayacak. Bakalım diş macunu nereler de etkili…

  1. Ütü yaparken elbisenizde ki yapışkan yer ütünüze mi yapıştı? Panik yapmayın. Süngerin sert kısmına diş macunu sürün ve ütünün yapısan kısmını süngerle ovalayın ve diğer tarafıyla da macunu temizleyin. Ütünüz artık eskisinden de daha temiz olacaktır.
  2. Ahşap mobilyalarınızda ki tükenmez kalem izlerini de diş macunu ile ovun ve silin.
  3. Kirlenmiş beyaz ayakkabınızıda makinaya atmak yerine eskimiş diş fırçası ve diş macunuyla fırçalayın. Lekelerden eser kalmayacak.
  4. Halıların üzerinde ki çıkmayan lekeye de son. Diş macunuyla halınızın üzerinde ki lekeyide sonlandırabilirsiniz.
  5. Soğan sarımsak doğramak kâbus gibi değil mi? O çıkmayan kokusu, günlerce durur elimizde. Artık onun da çözümü var. Elinize sabun yerine bir miktar diş macunu alıp elinizi ovun ve yıkayın. Kokudan eser kalmayacak.
  6. Ve son olarak terleyen buharlaşan buharından yüzünüzü göremediğiniz banyo aynası. Duşa girmeden önce diş macunuyla aynayı silin. Buharlaşmayı önleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.