İlaç Kullanmadan İyileşme Yöntemleri,Gripten Korunma Yöntemleri

0
1591
evde hastalıklardan korunmak

İlaç kullanmadan iyileşme yöntemleri,griple mücadele, Bebeklerde öksürük nasıl geçer,  Öksürüğü kesmek için doğal yöntemler..

Öksürüğü Kesmek İçin Doğal Yöntemler

Öksürüğü kesmek için için yapmanız gerekenler siyah turp ve bal almak. Siyah turpun ucunu ve kök kısmını kesin. İçini hafif oyun ve içini bal ile doldurun. Turpu yüksekte tutacak bir kasenin içine koyarak balın kasenin içine akmasını sağlayın. Sulanan turp ve bal karışımını öksürüğünüzü kesmesi için afiyetle içebilirsiniz.

Öksürük için karabiber çayı da iyi gelmektedir. Bir çay kaşığı karabiber ve 1 yemek kaşığı bal karıştırın  üzerine 1 su bardağı kaynar su dökün  ve demlenmeye bırakın. 15-20 dakika demlendikten sonra süzüp içebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise her derde deva olan limondur. Temizce yıkanmış limon diliminin üzerine biraz tuz ve karabiber atıp bu dilimi kabuğu ile yiyin. Öksürük için oldukça etkili bir yöntemdir.

Bebekler de öksürük için  ise; Bebeğiniz 6 aydan küçükse elma kabuğunu kaynatıp bebeğinize içirebilirsiniz. Veya topuklarına vicks sürüp pamuklu çorap giydirin ve uyutun. Öksürüğü geçmiş bir şekilde uyanacaktır. Bebekler de vicks i sadece topuklarda kullanın.

Kan şekerini Dengede Tutmak

Kan şekerini dengede tutmak için öncelikle düzenli bir şekil de beslenmeniz gerekmektedir. Öğünleri vakitlice yemek bolca yeşillik tüketmekte yarar vardır. Bunun dışında hala dengede tutamıyorsanız eğer yapmanız gerekenler Mısır Püskülü Çayı yapmak olacak. Peki mısır püskülü çayı nasıl yapılır: Kaynatılmış suyun içine bir miktar mısır püskülü koyup 15-20 dakika demlendirin. Ardından içebilirsiniz.

Soğuk Algınlığı İçin Evde Tedavi Yöntemleri

Yeterli miktar da C vitamini alın. Bol bol sıvı tüketin. Tuzlu su burnunuzu temizleyin. Odanız kuru ise nemlendirin ve sık sık havalandırın. En önemlisi ise istirahat edin. Bunların dışında keçiboynuzu pekmezi tüketin. Gribe karşı direnç sağlar.

Nefes Darlığı İçin: Nefes darlığı için ayva yaprağı çayı çok iyi gelmektedir. İçeceğiniz kadar su kaynatın içine ayva yapraklarını ekleyip 15-20 dakika demlendirin. Demlendikten sonra tekrar kaynatın ve ılıdıktan sonra bal ile tatlandırıp için. Bir diğer yöntem ise keçibonuzu tozu veya keçi boynuzunun kendisidir. Keçi boynuzu tozunu direk yiyebileceğiniz gibi sütün içine de ekleyip içebilirsiniz.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için yukarıda yazılanlar dışında bol bol nane limon tüketmelisiniz. Sarımsak soğanda bağışıklığı güçlendirmek için doğal yöntemlerden biridir.

Burun Tıkanıklığını Gidermek İçin

Burun tıkanıklığını gidermek için en etkili yöntem deniz suyudur. Deniz suyu ile burnunuzu yıkayın. deniz suyu yok ise tuzlu su ile yıkayın. Rahat nefes almanızı sağlayacaktır. Özellikle küçük bebekler için de kullanabilirsiniz. 6 aydan küçük bebekler de kulak çöpü yardımıyla tuzlu suyu bebeğinizin burnunun içine bir damla damlatın. Tıkalı burnu açılacaktır.

Bütün bu yöntemleri doktorunuza danışarak yapınız.

Sağlıklı günler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.