Saç Kreminin Farklı Kullanım Alanları, Saç Kremi Saç Dışında Başka Ne İşlere Yarar?

0
14328
saç kremin,n kullanım alanları
saç kreminin kullanım alanları

Saç Kreminin Farklı Kullanım Alanları Saç Kremi Evde Saç Dışında Başka Nerelerde Kullanılır?

1-Bitkilerin Yapraklarını Parlatır: Bitkileriniz solgun görünüyorsa eğer saç kremini su ile karıştırıp fısfısı olan bir şişeye koyun ve yapraklarına sıkıp kuru bez ile silin. Veya pamuğu saç kremine batırıp ovalaya bilirsiniz.

2-Yün Kıyafetleri Yumuşatır: Yünlü kıyafetlerinizi makineye atmadan önce makinenin deterjan veya yumuşatıcı gözüne sulandırılmış saç kremi ekleyip o şekilde yıkayın. Aynı şey havlularınız için de geçerli. Yumuşatıcı görevi görerek kıyafetlerinizi yumuşacık yapacaktır.

3-Yumuşatıcı Yerine Kullanılabilir: Saç kremini sirke ve su ile karıştırıp yumuşatıcı gözüne dökün. Bundan böyle yumuşatıcı yerine bunu kullanacaksınız.

4-Çatlayan Topukları Onarır: Topuklarınız sürekli çatlıyorsa ne yapsanız da düzelmiyorsa önce saç kremi ile ovun ve yumuşamasını sağlayın ardından topuk taşı ile temizleyin.

5-Deri Ayakkabıları Parlatır: Saç kremini beze sürün ve bu bezle ayakkabınızı silin. Parlaklığını fark edeceksiniz.

6-Makyaj temizler: Gözlerinizi yakmadığı için tıpkı makyaj temizleyiciler gibi veya hindistan cevizi yağı gibi makyajınızı temizler.

7-Kapı Gıcırtısını Yok Eder: Kapı gıcırdaması kapının dilinde olan tozlanma ve kirden dolayıdır. Bunu sabun, zeytin yağı veya saç kremi ile yok edebilirsiniz.

8-Tıraş Kremi Görevi Görür: Tıraş olduktan sonra tıraş kremi yerine saç kremi sürün ve yıkayın cildinizin tahriş olmadığını göreceksiniz.

9-Kıyafetlerde ki Kırışıklığı Giderir: Eğer kıyafetleriniz çok kırışık ise ütü yaparken sirke ve saç kremli karışımı kıyafetinize sıkın. Kırışıklık açılacaktır.

10-Bozulan Fermuarları Onarır: Fermuarın sıkıştığı yerin önü ve arkasında saç kremi dökün ve bekleyin ardından fermuarın sıkışıklığı gidecektir.

11-Takıları Parlatır: Takılarınızı saç kremi ile yıkayın. Böylece parlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here