Saç Kreminin Farklı Kullanım Alanları, Saç Kremi Saç Dışında Başka Ne İşlere Yarar?

0
15626
saç kremin,n kullanım alanları
saç kreminin kullanım alanları

Saç Kreminin Farklı Kullanım Alanları Saç Kremi Evde Saç Dışında Başka Nerelerde Kullanılır?

1-Bitkilerin Yapraklarını Parlatır: Bitkileriniz solgun görünüyorsa eğer saç kremini su ile karıştırıp fısfısı olan bir şişeye koyun ve yapraklarına sıkıp kuru bez ile silin. Veya pamuğu saç kremine batırıp ovalaya bilirsiniz.

2-Yün Kıyafetleri Yumuşatır: Yünlü kıyafetlerinizi makineye atmadan önce makinenin deterjan veya yumuşatıcı gözüne sulandırılmış saç kremi ekleyip o şekilde yıkayın. Aynı şey havlularınız için de geçerli. Yumuşatıcı görevi görerek kıyafetlerinizi yumuşacık yapacaktır.

3-Yumuşatıcı Yerine Kullanılabilir: Saç kremini sirke ve su ile karıştırıp yumuşatıcı gözüne dökün. Bundan böyle yumuşatıcı yerine bunu kullanacaksınız.

4-Çatlayan Topukları Onarır: Topuklarınız sürekli çatlıyorsa ne yapsanız da düzelmiyorsa önce saç kremi ile ovun ve yumuşamasını sağlayın ardından topuk taşı ile temizleyin.

5-Deri Ayakkabıları Parlatır: Saç kremini beze sürün ve bu bezle ayakkabınızı silin. Parlaklığını fark edeceksiniz.

6-Makyaj temizler: Gözlerinizi yakmadığı için tıpkı makyaj temizleyiciler gibi veya hindistan cevizi yağı gibi makyajınızı temizler.

7-Kapı Gıcırtısını Yok Eder: Kapı gıcırdaması kapının dilinde olan tozlanma ve kirden dolayıdır. Bunu sabun, zeytin yağı veya saç kremi ile yok edebilirsiniz.

8-Tıraş Kremi Görevi Görür: Tıraş olduktan sonra tıraş kremi yerine saç kremi sürün ve yıkayın cildinizin tahriş olmadığını göreceksiniz.

9-Kıyafetlerde ki Kırışıklığı Giderir: Eğer kıyafetleriniz çok kırışık ise ütü yaparken sirke ve saç kremli karışımı kıyafetinize sıkın. Kırışıklık açılacaktır.

10-Bozulan Fermuarları Onarır: Fermuarın sıkıştığı yerin önü ve arkasında saç kremi dökün ve bekleyin ardından fermuarın sıkışıklığı gidecektir.

11-Takıları Parlatır: Takılarınızı saç kremi ile yıkayın. Böylece parlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.