Sallama Çayın Kullanım Alanları, Sallama Çayı Nerelerde Kullanırız?

0
1550
sallama_çay_kullanım_alanları
sallama_çay_kullanım_alanları

Sallama Çayın Kullanım Alanları

1- Güneş Yanığında Sallama Çay Kullanımı: Sık sık güneşlenip veya güneşe maruz kalıp yanıyor iseniz sallama çayı kullanabilirsiniz. Sallama çayı soğuk su da bekletip vücudunuza kompres uygulayabilirsiniz. Siyah çay vücudu nemlendiren ve yenileyen tannik asit açısından zengindirler.

2- Küçük Yanıklarda Sallama Çay Kullanımı: Vücudunuz da ki küçük yaralar için de sallama çayı kullanabilirsiniz. Yanıkların acısını hafifletme özelliğine sahiptir.

3- Siğil Çıkmasını engeller: Yeşil veya siyah çayı dolapta beklettikten sonra siğil çıkan bölge üzerinde 20 dakika bekletin. Daha sonra yeni ile değiştirip tekrar bekletin. Bir kaç gün tekrarlayın. Siğil yok olacaktır.

4- Ayak Kokusunu Giderme de Sallama Çay: Kuru olan sallama çayı ayakkabınızın içinde bekletin. Kokuları emerek yok edecektir.

5- Toprakta Gübre Niyetine Kullanmada Sallama Çay: Sallama çaylarda bulunan tannik, topraktaki zararlı maddeleri temizler. Gübre görevi üstlenir. Sallama çayı içtikten sonra çöpe atmayın.

6- Ayna ve Camlarda Sallama Çay Kullanımı: Sallama çayı normal olarak demleyin ve soğutun. Ardından cam ve aynaları bu su ile silin.

7-Eldeki Kötü Kokuları Giderme de Sallama Çay Kullanımı: Ellerinizi sallama çay ile yıkayın veya arta kalan çay ile yıkayın böylece kötü kokudan eser kalmayacaktır.

8- Saçı Canladırmak İçin: Saçlarınız eskisi kadar parlamıyorsa arta kalan çay ile saçlarınızı yıkayın ve durulayın.

9- Buzdolabı Kokusunu Gidermek İçin: Kuru olarak bir adet sallama çayı buz dolabına koyun. Kötü kokular yok olacaktır.

10- Göz Altı Şişlikleri İçin: Sallama çay içtiğinizde çayı bir kaba koyarak saklayın. Göz altlarınız şiştiğinde çıkarıp göz çevresinde bekletin.

Sallama çay veya diğer çaylar çöp değildir. Çöpe atmak yerine değerlendirebilirsiniz.

Sağlıkla Kalınız…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.